PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673851}

30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną z tatuażem

30 Nights of Paranormal Activity with the Devil Inside the Girl with the Dragon Tattoo
3,2 2 694
oceny
3,2 10 1 2694
30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną z tatuażem
powrót do forum filmu 30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną z tatuażem

Wytłumaczcie mi w jaki sposób można być tak ograniczonym aby za zakończenie kazać lektorowi przeczytać tytuł filmu w taki sposób:

"30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną, która igrała z ogniem"


Tak naprawdę to nie wiem komu przypisać tą zasługę.
Wersja polska - Platforma NC+, Tekst - Zuzanna Naczyńska, Czytał - Janusz Szydłowski

Marucins

Proponuję od razu rozstrzelać bez sądu.

ocenił(a) film na 3
voleon

Ja za to pieniądze nie biorę, a tym bardziej tłumacze z napisy 24 i takich gaf nie popełniają.

Marucins

Ha ha jesteś w przypisach na wikipedii w artykule o tym filmie

ocenił(a) film na 3
matimat17

hehe faktycznie :)

Marucins

z ciekawości zapytam jakbyś to przetłumaczył?

matimat17

Hah. Fejm rośnie. Ciekawy przypadek do jakiejś pracy dyplomowej na temat tłumaczenia materiału audiowizualnego. Co prawda jest już dużo prac na temat tłumaczenia tytułów filmu ale można dokladniej przyjrzeć się całemu procesowi przekładu, np. co kieruje tlumaczem który mając do dyspozycji właściwie gotową sklejankę przetlumaczonych już tytułów decyduje się wymyślić swój własny. Może to było świadome i jest gdzieś ukryty głębszy sens.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones